Eramu
Aasta: 2013
Pindala: 110 m²
Majaosa  sisekujundus valmis osaliste teenuste tulemusena.

Eramu Läänemaal on viimastest projektidest, mille siseruumidesse tõime ilu ja harmoonia. Köök-söögituba ning elutuba on selle eramu peamised ruumid, mis vajasid hädasti muutumist. 10 aasta tagune viimistlus oli lõpuks aegunenud ja tol ajal kirju ning segane interjöör muutis elanikke ärevaks. Klientidega võtsime vastu otsuse, et olemasolevad diivanid jäävad alles. Nendest lähtudes saigi loodud järgmine interjöör.

Elutoas toimus põhiline muutus seinavärvis, mürkrohelist värvi seinakatted said uue hele cappuccino sarnast värvikihi. Pererahvas soovis lisada juurde aknakatteid olemasolevatele kasettruloodele lisaks. Väljavahetamisele läks ka tv-alus, diivanilaud, vaip ning laevalgusti. Mööblipaigutust ei ole siin projektis muudetud, vaid ainult parandatud uue mööbli näol. Tulenevalt sellest, et TV ekraan paikneb ühes toa nurgas ning ükski kandilise vormiga kapp poleks sobinud, siis saigi otsitud ovaalse kujuga alus. Ovaalset tv-aluse vormi toetab sarnase kujuga klaasripatsitega lühter. Kõik muu: riiulid, diivanilaud ja olemasolevad pildid moodustavad selles toas terviku.

Söögituba asub elutoaga võrreldes mõned astmed kõrgemal. Antud toad on avatud ja kuna elutoas avaneb vaade söögitoale, siis ka siia on toodud diivanite värvitooni. Väga suurt muutust ei ole siin seinavärvis tehtud, uus karri jääb meenutama endist oranži tooni, sobitudes paremini olemasoleva pehme mööbliga. Valged mdf materjalist põrandaliistud seovad interjööri tervikuks, sest alles jäi ka olemasolev siseuks. Samuti jäi endiseks kogu põrandakattematerjal.

Söögitoa ja köögi jagasime kaheks tsooniks erinevate seinavärvide abil. Nii mõjub ruum liigendatuna ja vähem piklikum.

Uue köögimööbli tellimise asemel uuendasime vana. Endisele karkassile sai tellitud uued uksed. Ülemised valged uksed lisavad köögile kergust ja värskust. Alumised horisontaalse tammespooniga kaetud uksed muudavad köögi visuaalselt laiemaks.